خرید سنسور های القایی AECO

شما می توانید برای خرید هر کدام از سنسور های القایی AECO زیر با متخصصین ما در مزینان صنعت تماس گرفته و با استعلام قیمت آن ها، اقدام به خرید کنید.

سنسور القایی مدلSIA000336

سنسور القایی مدلSIA000334

سنسور القایی مدلSIA000332

سنسور القایی مدلSIA000330

سنسور القایی مدلSIA000328

سنسور القایی مدل-SIA000324

سنسور القایی مدلSIA000322

سنسور القاییAECO

سنسور القایی مدلSIA000316

سنسور القایی مدلSIA000314

سنسور القایی مدلSIA000312

سنسور القایی مدلSIA000309

سنسور القایی مدلSIA000306

سنسور القایی مدلSIA000304

سنسور القایی مدلSIA000302

سنسور القایی مدلSIA000300

سنسور القایی مدلSIA000298

سنسور القایی مدلSIA000296

سنسور القایی مدلSIA000294

سنسور القایی مدلSIA000292

سنسور های القایی AECO

از جمله سنسور هایی که همواره در صنعت بسیار کارایی دارند و همواره راجع به آن زیاد می شنوید سنسور های القایی AECO از محصولات AECO است. امروزه به دلیل صنعتی شدن بسیاری از فعالیت هایی که در دوران گذشته به واسطه نیرو های انسانی صورت می ‌گرفت میزان نیاز به ابزار آلات و ماشین آلات گوناگون که دارای سرعت زیاد و همچنین دقت ویژه ای می باشد، افزایش یافته است.

 به کارگیری انواع ماشین آلات و تجهیزات و همچنین جایگزین نمودن هر یک از آن ها با نیروی کار انسانی منجر به کم شدن هزینه های حاصل از تولید و افزایش کیفیت محصولات و… می باشد. بنابراین هر یک از دستگاه های الکتریکی که همواره در کارخانجات و کارگاه ها مشاهده می گردد، سنسور های مجاورتی است. سنسور های مجاورتی به دلیل عدم کنتاکت مکانیکی و همچنین فاقد ارتباط مستقیم با اشیا مورد نظر دارای طول عمر بسیار زیادی می باشد.

 امروزه سنسور های مجاورتی انواع گوناگونی دارند که شامل سنسور های مجاورتی نوری، سنسورهای مجاورتی خازنی، سنسور های مجاورتی القایی aeco و سنسور های مجاورتی مغناطیسی می باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا به تحلیل سنسور های القایی AECO در صنایع گوناگون بپردازیم پس با ما همراه باشید.

سنسور های القایی

توجه داشته باشید در صنعت یکی از کاربردی ترین سنسور ها، سنسور القایی است. در واقع سنسور های القایی یکسری از سنسور هایی می ‌باشند که به دنبال تشخیص موقعیت هستند و بدون هیچ گونه ارتباط فیزیکی وجود اجسام را احساس می کنند. به طور کلی اینگونه از سنسور ها فقط در برابر فلزات واکنش نشان می دهند و قادر هستند به سیستم های اندازه گیری، رله ها، مدارات کنترل الکتریکی و شیرهای برقی فرمان هایی را به طور کاملاً مستقیم بفرستند.

سنسور های القایی به خوبی می‌ توانند جریان های القا شده به واسطه میادین مغناطیسی به منظور شناسایی اجسام فلزی قریب استفاده نمایند. سنسور القایی به دنبال استفاده از کویل جهت تولید میدان مغناطیسی با فرکانس بسیار بالا می باشد. بهتر است بدانید حتی در صورتی که وجود اجسام احساس نشود باز هم سنسور های القایی همواره در حال نوسان می باشند.

به منظور مشخص نمودن فاصله تا اجسام فلزی به طور کلی سنسور های القایی را مورد استفاده قرار می ‌دهند. در صورتی که فاصله به زیر یک میزان مشخصی کم شود سنسور یک عملکرد خود را آغاز می کند؛ از همین رو به عنوان ابزاری بسیار کاربرد در فرایند های مربوط به اتوماسیون های بسیار مهم استفاده می شود.

سنسور های القایی AECO

عملکرد سنسور های القایی AECO

در نظر داشته باشید که سنسور ها تجهیزاتی می باشد که به خوبی می توانند کمیت را احساس نمایند و به طور عمده آن را به شکل سیگنال بگونه ای که برای انسان قابل فهم باشد می‌ فرستند. سنسور ها دارای انواع زیادی می باشد که یکی از آن ها سنسور القایی است. به سنسور القایی سنسور الکترومغناطیسی نیز می ‌گویند. در حقیقت این سنسور در شمار سنسور های بدون تماس قرار دارد که تنها در مقابل فلزات عملکرد خویش را آغاز خواهد کرد؛ در نتیجه به ایجاد سیگنال های مورد نیاز پرداخته و فرمان های مورد نیاز را به قطعات دیگر ارسال می کند.

به طور معمول سنسور القایی دارای سیم پیچ القایی بوده که همواره میدان مغناطیسی زیادی را به وجود می ‌آورد. هنگامی که فلزی به قسمت میدان مغناطیسی این سنسور وارد شود. نظم امواج موجود در این میدان به کلی به هم ریخته و دچار یکسری آشفتگی هایی خواهد شد. در واقع این آشفتگی و بهم ریختگی توجه سنسور القایی را به سمت حضور اجسام فلزی جلب می کند؛ بنابراین بدین شکل بدون ایجاد هیچگونه ارتباطی در محدوده خویش وظیفه اصلی خود را به طور صحیح انجام می دهد.

اگر می خواهید یک سنسور القایی بسیار خوب را برگزینید بهتر است به بررسی مواردی بپردازید که آن ها را مدنظرتان قرار داده اید، به عنوان مثال باید نسبت به این مسئله که از چه فاصله ای این سنسور ها می توانند وجود اجسام فلزی را تشخیص دهند آگاه شوید و سپس با توجه به فرایند مورد انتظار به انتخاب یک سنسور القایی خوب بپردازید.

انواع سنسور های القایی AECO

سنسور های القایی AECO با توجه به ویژگی های مختلف به چندین دسته تقسیم می گردند:

انواع سنسور های القایی AECO بر اساس خصوصیات فنی:

 • محدوده دمای کارکرد
 • میزان سیم های سنسور
 • خروجی های ویژه جهت اتصال یابی به شبکه
 • نوع ورودی یا خروجی
 • میزان سرعت یا فرکانس کاری سنسور های القایی AECO
 • فاصله دید سنسور

انواع سنسور های القایی AECO بر اساس خصوصیات ظاهری:

 • میزان طول سیم و همچنین جنس روکش آن
 • نوع نصب سنسور بدین صورت که حالت شیلد یا غیر شیلد است
 • جنس بدنه سنسور که فلزی است، پلاستیکی و یا غیره
 • قطر سنسور که استوانه شکل است و یا اندازه سنسور مکعبی
 • کل ظاهری سنسور که مکعبی استوانه ای است.
سنسور های القایی AECO

کاربرد سنسور های القایی AECO

یکی از مهم ترین کاربرد هایی که همواره سنسور های القایی AECO دارد، کاربرد آن در اندازه گیری و همچنین محاسبه نمودن میزان فاصله از قطعات می باشد. در دنیایی صنعت که در حال حاضر بسیار راجع به آن شنیده اید بدون استفاده از اینگونه سنسور ها که دارای سرعت بسیار زیادی می باشد نمی ‌توان به کنترل تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته پرداخت. در واقع سنسور های القایی AECO به منظور اندازه گیری نمودن مورد استفاده قرار می گیرند. به طور معمول جهت اندازه گیری فاصله بین سایر قطعات از میدان مغناطیسی نوسانی استفاده می شود. اینگونه از سنسور های القایی AECO فوق ‌العاده در اماکن و دستگاه هایی که دارای شرایط دشواری هستند همچون کار کردن ماشین آلات با فلزات و یا خودرو ها مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

بهتر است بدانید حتی فلزیاب های ساده نیز متشکل از یک سنسور القایی می باشد. زمانی که میدان مغناطیسی به واسطه سنسور القایی به وجود می ‌آید در حقیقت به یک فلز نزدیک می گردد و جریان های گردابی نیز در فلز به صورت القا شده در می آید؛ یا می توان اینگونه بیان نمود که میدان مغناطیسی که در پیرامون فلز به وجود می ‌آید با میدان مغناطیسی نخست سنسور تداخل نموده و در نهایت سنسور حضور فلز را تشخیص می دهد. 

به طور کلی از سنسور های القایی AECO در تولید فلزیاب فرکانسی که تحت عنوان طلایاب نیز معرفی می گردد بسیار استفاده می شود. این فلزیاب به خاطر تنظیمات مجزا سازی و تشخیصی از قدرت تفکیک نمودن بسیار زیادی برخوردار است و به این گونه از فلزیاب ها این توانایی را می بخشد که به خوبی بتوانند طلا را از سایر فلزات تشخیص دهند؛ همچنین در فضا هایی که دارای شرایط جوی خوبی نیست و یا در زمین ناهموار با کیفیت بسیار خوب عملکرد خویش را آغاز می کند.

مزایای سنسور های القایی AECO

سنسور های القایی AECO همانند سایر ماشین آلات و تجهیزات که همواره از آن ها در صنعت استفاده می شود مزایایی را دارد از جمله مهم ترین مزایای سنسور های القایی AECO می توان موارد زیر را برشمرد:

 • داشتن عمر طولانی
 • داشتن سرعتی بالا در سوئیچینگ
 • استحکام کافی در مقابل شرایط اقلیمی دشوار و مناطق صنعتی که گرد و غبار آلودگی و غیر دارند
 • تشخیص بدون ارتباط و هیچ گونه تماسی
 • سازگار بودن با محیط
 • دارای کیفیت بسیار زیاد
 • برخورداری از قیمت مناسب
 • خطی بودن بالا
 • نگهداری و تعمیرات رایگان
 • برخورداری از دقت و توجه زیاد
 • برخورداری از ویژگی نصب راحت
 • تکرار پذیری بالا
 • دریفت دمایی اندک
سنسور های القایی AECO

قیمت سنسور های القایی AECO

در زمان های گذشته به منظور اندازه گیری و کنترل نمودن میزان کیفیت محصولات تمامی امور به شکل دستی با استفاده از نیرو های انسانی انجام می شد. در واقع این مسئله امکان ایجاد خطای انسانی را به دنبال داشت بنابراین تا حد زیادی احتمال بروز خسارات و خطرات جبران ناپذیری را به شرکت تولید کننده و مصرف کننده زیاد بود. اما پس از تولید سنسور ها این شرایط بسیار دچار تغییر و تحولاتی شد.

همانگونه که بیان شد سنسور ها به خوبی قادرند تا با سرعت چند برابر انسان و دقت بسیار زیاد اندازه گیری های لازم را انجام دهند؛ بنابراین سنسور های القایی AECO یکی از مهم ‌ترین آن ها به شمار می ‌رود؛ زیرا بدون اینکه هیچگونه تماس فیزیکی با اجسام برقرار کند می تواند به تشخیص آن ها در فاصله نزدیک خود بپردازد. به طور کلی سنسور های القایی AECO به خاطر عدم بخش های مکانیکی بسیار کاربرد دارد و همچنین یکی از مهم ‌ترین مزایایی که باعث شده این سنسور در میان افراد طرفداران خاصی را به سمت خود جذب کند قیمت مناسب آن می باشد اما با توجه به عدم ثبات بازار نمی توان برایش قیمت مشخصی را بیان نمود.

سخن پایانی

توجه داشته باشید بیشترین کاربرد در سنسور های القایی مربوط به نوع کارایی سنسور القایی در محاسبه و همچنین اندازه گیری نمودن میزان ضخامت در قطعات فلزی می باشد. به طور کلی به این شیوه، شیوه القای مغناطیسی نیز می گویند. از مهم ترین مزایای این شیوه می‌ توان مقرون به صرفه بودن آن و همچنین غیرمخرب با افزایش سرعت و تکرار پذیری بالا را نام برد. زمانی که از سنسور های القایی AECO و همچنین شیوه القای مغناطیسی در محاسبه ضخامت استفاده می شود، داده ها به شکل کاملاً دیجیتالی و توجه زیاد به دست آمده که این مسئله ممکن است از جمله فواید بسیار مهم این سنسور در مقایسه با دیگر سنسور ها باشد.