خرید محصولات AECO

شما می توانید برای خرید هر کدام از محصولات AECO بر روی عکس صفحه مد نظر خود کلیک کرده و تمامی محصولات را مشاهده و اقدام به خرید کنید.

سنسور های القایی aeco
سنسور های القایی AECO
سنسور های مغناطیسی aeco
سنسور های مغناطیسی AECO
سنسور های خازنی aeco
سنسور های خازنی AECO
سنسور های چشمی aeco
سنسور های چشمی AECO

محصولات AECO

 قبل از هرگونه مطلب در رابطه با محصولات AECO ابتدا به معرفی درباره برند AECO می پردازیم. AECO یکی از برند های برتر در ایران در زمینه تولید انواع سنسور ها می باشد ما در این مقاله می خواهیم شما را با انواع محصولات AECO ، قیمت محصولات aeco و کاربرد محصولات AECO آشنا کنیم. سنسور ها انواع مختلفی دارند و هرکدام از آنها کاربرد مخصوص خود را دارد. با ما همراه باشید تا شما را  با انواع محصولات AECO آشنا کنیم.

سنسور

سنسور ها یک وسیله مغناطیسی یا  الکتریکی هستند که برای محاسبه کردن  پارامتر های فیزیکی مثل : فشار ، شدت و توان نور ، دما و این قبیل پارمتر ها مورد استفاده قرار می گیرد. خروجی اکثر سنسور ها به صورت آنالوگ یا دیجیتال می باشد که برای پردازش کردن این خروجی ها به سخت افزار ها و نرم افزار های متناسب با آنها نیاز پیدا خواهیم کرد. سنسور ها بر اساس ساختار فیزیکی و یا پارامتر های فیزیکی که Hن ها را اندازه گیری می کنند متفاوت می باشند و انواع مختلفی دارند. اما تمامی آنها در یک ویژگی با یکدیگر مشترک هستند و آن نقطه اشتراک این است که این قابلیت را دارند که پارامتر های فیزیکی را تبدیل به سیگنال  الکتریکی کنند.

کاربرد محصولات AECO

 همزمان که علم صنعت برق پیدایش و رواج پیدا کرد سنسور ها نیز هم زمان و همگام با آن بوده است و در طیف های بسیار گسترده ای از این شاخه مورد استفاده قرار گرفته است. از سنسور ها در پروژه هایی مانند : پروژه های الکترونیک و یا پروژه های رباتیک و یا پروژه های صنعتی استفاده می شود و نقش بسیار پر رنگی در این دسته از پروژه ها دارد. هر دستگاه الکتریکی که شما تصور کنید و بخواهید از نحوه عملکرد آن اطلاع پیدا کنید خواهید دید که سنسور در عملکرد آن نقش بسیار موثری دارد.

 اگر می خواهید یک سنسور عالی را انتخاب کنید باید همواره مواردی را در مد نظر خود قرار دهید چون انتخاب کردن یک سنسور همواره با انتخاب کردن یک پارامتر فیزیکی شروع می شود. پس در اولین قدم از خرید سنسو باید پارامتر فیزیکی خود را مشخص کنید و سپس دامنه عملکرد آن و میزان دقیق بودن و قیمت آن را مد نظر قرار داد. تا بدین گونه تمام عوامل موثر را تجزیه تحلیل کنید. همچنین از سنسورها در اندازه گیری کنترل سطح دیافراگم ، کنترل سطح چرخشی ، کنترل سطح خازنی، کانکتور و رفلکتور  استفاده می شود.

انواع محصولات AECO

محصولات AECO در انواع گوناگون مختلف و تولید میشوند که هر کدام از این محصولات  تولید شده کارایی مختص به خود را دارد و برای اندازه گیری یک پارامتر فیزیکی مورد استفاده قرار می گیرد. سنسور ها در علم صنعت و برق بسیار پرکاربرد هستند و می توان گفت که در تمامی وسیله های الکتریکی سنسور ها وجود دارد و در درست عمل کردن و به موقع عمل کردن آنها نقش بسیار مهمی دارند. انواع محصولات AECO به شرح ذیل می باشد همچنین علاوه بر سنسور ها برپر ها نیز انواع مختلفی دارند که در مقالات بعدی به توضیح آن برای شما عزیزان خواهیم پرداخت.

محصولات AECO

سنسور های القایی

این محصولات AECO در دسته پرکاربرد ترین نوع سنسور ها در صنعت می باشد که می تواند موقعیت و حضور داشتن اجسام را بدون کوچک ترین تماسی احساس کند. سنسور القایی در رابطه با فلزات بیشترین واکنش را از خود نشان می دهند و این توانایی را دارد که بتواند به رله ها یا شیر برقی و یا حتی مدار کنترل الکتریک فرمان صادر کند. بیشتر کاربرد را این سنسور ها در اتوماسیون های صنعتی دارند که برای تشخیص دادن موقعیت جسم های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات AECO در کار هایی بیشترین کاربرد را دارد  که نیاز به دقت بسیار زیادی داشته باشد. و در شرایطی که محیط سخت و دشوار باشد می تواند به خوبی کار کند.

سنسورهای التراسونیک

این دسته از محصولات AECO برای امواج و بازتابش های امواج به وسیله اجسام شروع به عمل می کند. در اندازه گیری کردن فاصله ها این سنسور ها بهترین گزینه می باشند و برای استفاده از زمان بین ارسال و زمان بین دریافت پالس های صوتی که در فاصله بین سنسور ها است هدف عالی می باشد. این محصولات AECO در مواردی مانند کنترل کردن شیشه های نوشابه ، کنترل کردن قطر رول ها ، اندازه گیری ارتفاع در مواد پودری ، اندازه گیری کردن ارتفاعات قطعات ، اندازه گیری کردن ارتفاعات مایع در مخزن ها بسیار پرکاربرد می باشد و بیشترین استفاده را دارد.

سنسور های جک پنوماتیک

این محصولات AECO از متداول ترین نوع سنسور ها می باشد که در فرمان های ماشین مورد استفاده قرار می گیرد. از این دسته از سنسور برای تشخیص دادن موقعیت های خطی پیستون ها و فرمان گیر ها مورد استفاده قرار می گیرند. این سنسور ها معمولات به همراه آهن ربا  در زمان طراحی و تولید در داخل پیستون ها قرار داده می شود.

 از دیگر انواع محصولات AECO می توان به سنسور های چشمی (فتوالکتریک سنتز)، سنسور های خازنی ، سنسور های فیبر نوری، سنسور های مغناطیسی ، سنسور های نامور (ضد انفجار) نام برد. موارد نام برده شده انواع سنسور ها می باشد که کاربرد هر کدام با دیگری متفاوت می باشد.

محصولات AECO

سوئیچ حفاظتی از محصولات AECO

سوئیچ های که حفاطتی نام دارند در واقع یک قطع کننده در محصولاتی هستند که به صورت الکتریکی کار  می کنند و موتور ها در مقابل اضافات بار و مدار های ی که کوتاه هستند محافظت می کند.سوئیچ های که این چنین طراحی شده اند توانایی بالایی برای حفاظت از سنسور ها دارند و به همین دلیل در اغلب سنسور ها مورد استفاده قرار می گیرند.

سخن پایانی

سنسور ها وسیله هایی کاملا الکتریک هستند که از ابتدای امر و با پیدایش  علم برق و صنعت آن ها نیز وجود داشته است. سنسور ها انواع گوناگونی دارد که در مدلهای مختلف با کاربرد هایی کاملا  متفاوت با یکدیگر طراحی شده اند اما تمامی سنسورها برای اندازه گرفتن پارامتر های فیزیکی می باشند. محصولات AECO در دنیای صنعت بسیار مهم هستند و کاربرد های زیادی دارد.