سنسور های فیبر نوری AECO

شما می توانید برای خرید هر کدام از  سنسور های فیبر نوری AECO زیر با متخصصین ما در مزینان صنعت تماس گرفته و با استعلام قیمت آن ها، اقدام به خرید کنید.

سنسور های فیبر نوری AECO

از کاربرد های در حال رشد فیبر نوری در صنعت می توان به سنسورهای فیبر نوری اشاره کرد، سنسور های فیبر نوری AECO با توجه به سرعت بالایی که دارند به عنوان یکی از پرکاربردترین سنسورهای ممکنه برای تشخیص اندازه گیری و سنجش به کار می روند، عملکرد این محصولات AECO با استفاده از ارسال و دریافت نور است.

سنسور فیبر نوری، دستگاه مبتنی بر فیبر می باشد که برای تشخیص برخی از مقادیر مانند دما، فشار، ارتعاشات، جابجایی، چرخش و یا غلظت گونه های شیمیایی، کنترل سطح مخازن ، تشخیص پارگی ورق ، کنترل انحراف پارچه و کنترل تردد و … به کار برده می شود. از ابزارهای دقیق و دستگاه های مخصوص مورد نیاز برای سنسور می توان به منبع نوری (اغلب لیزر تک فرکانس فیبر)، عنصر اصلی حسگر، آشکارساز نوری و دستگاه های پردازش پایانی اشاره کرد.

فیبرهای نوری

فیبر های نوری نسل پیشرفته ی ارتباطات هستند ، منظور ما این است که هم اکنون برای  انتقال داده در سرعت بالا از فیبرهای نوری استفاده می شود، مجموعه ی فیبر نوری را رشته های بسیار نازک شیشه ایی تشکیل می دهند که به منظور استفاده در شبکه های کامپیوتری ، شبکه های تلفن بین شهری و داخل شهر ها و استفاده ی زیادی در خط های اینترنتی دارند، همچنین از فیبر های نوری برای ارسال سیگنال های نوری در فواصل طولانی استفاده می شود، از مزیت های فیبر نوری می توان به سرعت بالای اطلاعات رد و بدل شده اشاره کرد همچنین در مقایسه با سایر کابل ها از قدرت پهنای باند بالاتری هم برخوردار می باشد.

مزایای سنسور های فیبر نوری AECO

سنسور های فیبر نوری به دلیل خواص بسیار متنوعی که  دارند کلی مزیت دارند که در لیست پایین به چند موارد از آنان شاره کرده ایم .

  • این سنسور ها به علت این که سیگنال دریافتی نور است هیچگونه دلیلی برای به وجود آمدن انفجار ندارد.
  • سنسور های فیبر نوری از عایق هایی تشکیل شده اند که باعث میشود تداخلی با امواج الکترومغناطیس و رادیویی  نداشته باشد.
  • اندازه ی جمع و جور و وزن مناسب این سنسور ها باعث شده اند که در تمامی صنعت ها قابل استفاده بگیرند.
  • از دیگر حسن های سنسور های فیبر نوری می توان به حساسیت بالای این محصولات اشاره کرد که این سنسور ها با توجه به باند بالای آن ها می توان تمامی اطلاعات موجود را بررسی و تحلیل کرد .

انواع سنسور های فیبر نوری AECO

بر اساس مکان سنسور، سنسور فیبر نوری به طور کلی به دو نوع، درونی و بیرونی طبقه بندی می شود. سنسور فیبر نوری درونی سنجش و سنس کردن فواصل بسیار بزرگ را به عهده دارد و بهترین و پرکاربردترین نوع سنسور است. در سنسور فیبر نوری درونی، سنجش و سنس کردن در خود فیبر انجام می شود. تنها یک منبع ساده و آشکارساز مورد نیاز برای سنسور است. این نوع سنسور بستگی به خواص و جنس فیبر نوری برای تبدیل یک عمل محیطی به یک مدولاسیون از پرتو نور عبوری، دارد.در سنسورهاي بیرونی دريافت اطلاعات در محدوده اي خارج از فيبر صورت مي گيرد و فيبر ضرورتا به عنوان مجرايي براي انتقال عقب و جلوي نور به ناحيه دريافتي و به صورت مطلوب و موثر عمل مي نمايد. اما در سنسورهاي دروني يک يا چند خصوصيت فيزيکي فيبر دستخوش تغييراتي مي شود.

سنسور های فیبر نوری AECO

کاربرد سنسور های فیبر نوری AECO

در موارد مختلف و بسیار زیادی از سنسور های نوری استفاده های تخصصی میشود. کاربرد آن از صنعت تا پزشکی گسترده است و ماهیت ویژه این سنسور دلیل این وسعت کاربرد می باشد.پایه و بیس ساختار سنسور مجاورتی نوری از سه قسمت فرستنده، گیرنده و مدار خروجی تشکیل شده است. در فرستنده سنسور های نوری معمولاً از LED های نیمه هادی استفاده می شود و نوری که از فرستنده ارسال می گردد بصورت نور مدوله شده می باشد.از LED های مختلفی که در سنسور ها به کار گرفته می شوند می توان به LED های مادون قرمز، LED های قرمز و دیود های لیزری نیز اشاره کرد. لازم به ذکر است از LED های سفید و یا سبز برای تعدادی از کاربرد های بخصوص این سنسور استفاده می شود. البته در بیشتر مواقع در این سنسور ها از LED های مادون قرمز که نوری با طول موج 880 mm تولید می کنند استفاده می شود، که باعث می شود فاصله تشخیص سنسور افزایش یافته و نور محیط اطراف سنسور بر عملکرد سنسور تاثیر بسیار کمی داشته باشد و باعث بهبود کاربرد سنسور نوری شود. از سنسور فیبر نوری جهت سنجش پارامترهایی مثل دما،فشار،جابجایی و ارتعاشات در بسیاری از محیط ها به ویژه محیط هایی با خطر انفجار مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

قیمت سنسور های فیبر نوری AECO

در مقاله پیش رو به طور کامل با سنسور های فیبر نوری AECO آشنا شدیم و آن ها را مورد بررسی قرار دادیم. قیمت سنسور های فیبر نوری AECO به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما عزیزان می توانید به لیست قیمت سنسور های ما مراجعه کنید و از هزینه های آن آگاه شوید. همچنین قابل ذکر است لیست قیمت اجناس  هر روز بروزرسانی میشود و برای اطلاعات بیشتر و کسب نمایندگی و خرید انواع سنسور ها  و تجهیزات برق صنعتی با شماره 02133938876 تماس بگیرید.